ICQRAJA NEWSLETTER No 49

[Dej of d dej]

Petak 24.11.2000.

[Novosti]

Ej zdravo rajo ... evo mi dosli do 49. broja
Mashala ..
Novo je to da sutra idemo s historijskom u Gradacac.
Od icqraje tu ce biti Amra, Lamija, Dino i ja. Od raje ce biti Moke i
Malik.
Novost je da cim cujem onu "kosulju plavu" sto Lamija voli da pjeva
sjetim se orginala od NOVIH FOSILA (ciji tekst i akorde mozete
procitati u rubrici "song of d dej") :)))

[Song of d dej]

NOVI FOSILI - PLAVA KOSULJA (sa akordima ... ;)

  F
U najdaljem kutu moje sobe
Gm
Uvijek me srce tiho zazebe
C      Gm   C      Gm
Kada u moru cudnih stvari
B     F     B   F
Na?em jedan dio tebe.
U najdaljem kutu moje sobe
Mijesam san i mijesam javu
Cuvam jednu kosulju tvoju
Najdrazu kosulju plavu.   (C C)
    C     F             C                    F
    Tvoja kosulja plava nek' me sjeti, nek' mirise
    C             B                 F
    Kosulja plava nek' umjesto tebe dise
    B                C            F    Dm
    Sad kad te nema, neka uz mene spava
    B                C     B        C       F
    Jedino tvoje sto imam, najdraza kosulja plava

Ona cuva sne i rijeci
Ljeto, zimu, sva ona jutra
Traje, traje u tom kutu
Kao jucer, kao sutra.

Ponekad dugo, dugo je ljubim
Ponekad cvrsto, cvrsto je stisnem
Mjesto tebe, mjesto tebe
Ponekad samo, samo vrisnem.


[Ivent of d dej]

Za danas cu izdvojiti odlazak "na slatku" kod Arana koji je dobio novi
kompjuter i od tada ne izlazi i ne brije se ;)))))
Polazak je oko 5 ispred gimnazije.

[Vedr of d dej]

Oblacno i prohladno sa kisom mjestimicno. :)

[Mudrosti of d dej]

- Cuo sam da atomska kosta vise miliona dolara ... da mi jedna hoce
pasti u dvoriste.
- Ko visoko leti, nisko pada.
- Ako nije klinac, onda je jabuka. (profesor anatomije iz medicinske
skole u Zenici)

[Vicevi of d dej - preuzeto sa vicevi.net]

- Sto je to brzina?
- Kad svinja protrci kroz Etiopiju!

Jebo Slobo Miru i kaze:
- "Miro sad je cijela Srbija u tebi."
Na to Mira kaze:
- "Srbija je u govnima, promasio si rupu."

Ide Crvenkapica sumom baki na biciklu, pa joj pukne sjedalo. Dode vuk i
zavari. Ide ona dalje pa joj pukne pedala, dode vuk i zavari. I tako
ide ona i dalje kad joj se raspadne cijeli bicikl, dode vuk i zavari.
Stigne ona napokon kod bake pa ju pita:
- "Bako, a zasto su ti oci tako velike i krvave?"
A baka ce na to:
- "Mars!!! I tebi bi bile takve da si cijeli dan zavarivala."

- Toliko je ruzan da moze traziti odstetu od roditelja.

Sad Hrvati u Hercegovini pjevaju:
- "Draga Gospe, jesi li u stanju, uzet' Stipu, a vratit' nam Franju..."

- "U pomoc! U pomoc, komsija!", vice susjed.
- "Sta se desilo, zaboga?"
- "Tasta hoce da skoci kroz prozor!"
- "Pa sta ja tu mogu da vam pomognem?"
- "Do vraga, nikako ne mogu da otvorim prozor!"



[Avaz of d revolusn]

Juce je bio roditeljski sastanak i nasa je razrednica drzala roditelje
od pola sest do petnest do sedam. Razgovarali su pogodite o cemu ....

DKPP!

[Biseri jedne pedagogice]

- Desava se to da se desi kada smo duze izlozeni negativnim emocijama.
- To i ja i vi ali normalno razlika.  (ovim je mislila reci da smo svi
prosli kroz pubertet, op. S.U.)
- Sto se tice hipofize ona se razlikuje hormoni prednjeg i zadnjeg
reznja.
- GOSTERACA (ovo je napisala na tabli .... jeste li culi za zlijezdu
koja se tako zove ????)

[Cosak]

NAPOMENA: Ovo je jedan vanserijski cosak nastao jer je autor pio Red
Bull koji "vitalises body and mind". Nadam se da se ovim tekstom niko
nece uvrijediti. ;))))

Ljudi ... zivot je narandza.
Zivot je narandza jer je narandza narandzaste boje.
Zivot je narandza jer u narandzi ima dosta C vitamina.
Zivot je narandza jer je narandza socna, i kad je gulite sok kapa ...
i kapa  ... i kapa .. i kapa ...  i ruke su vam slipave.
Zivot je narandza jer je narandza okrugla i na vrhu ima onaj hakurik.
Zivot je narandza jer od narandze se prave sokovi. Pa znate li vi da
je cedevita ("devet vitamina zeli zagrliti svijet") postala poznata
zbog njene narandzaste verzije.
Zivot je narandza jer je boja narandze nekako drecava.
Zivot je narandza jer neke narandze imaju kospe.
Zivot je narandza jer ja mrzim guliti narandze jer su od njih ruke
slipave.
Zivot je narandza jer postoji sok "makro od narandze".
Zivot je narandza jer nije ananas (mashala sisarka).
Zivot je narandza jer je Dini jedna od sretnih majica narandzasta.
Zivot je narandza jer se Stulicev prvi bend zvao "Balkan"
Zivot je narandza jer je frontmen grupe "Balkan Bend" iz gimnazije
rekao tako.
Zivot je narandza jer cete vjerovatno ostati zaglupljeni nakon citanja
ovog teksta.
Zivot je narandza jer cu ja ostati zaglupljen nakon pisanja ovog coska
i necu imati napretka jos najmanje 30 dana.

I na kraju ... zivot je narandza jer vas pozdravljam, AJSIKJU RAJO.


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (razocaran u ovaj
narandzasti zivot)

Copyright (c) ICQRAJA team
